2018. október 01.

received 591526377929700Idén is megrendezésre került, immár 27. alkalommal, az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége (ÉFOÉSZ) és a Budapesti Állat- és Növénykert közös rendezvénye.
Általános iskolás tanulóinkkal mi is részt vettünk a különleges állatkerti napon, melyre most már hagyományosan szeptemberben kerül sor. 9.00 órakor nyitotta meg kapuit az állatkert és egészen 18.00 óráig válogathattak a látogatók a színes programok közül.

 

 

A programok egy részét az állatkert dolgozói és lakói mutatták be - a lenyűgöző állatbemutatók mindig nagy sikert aratnak. Színpadi programként az ünnepi köszönő beszédek és hivatalos megnyitó után fellépett többek között Szabó Balázs Bandája, a Kifli Zenekar és az Alma Együttes is.

A sérült gyermekek napjának kiemelt célja, hogy feledhetetlen élményt szerezzünk a fogyatékkal élő gyermekeknek és fiataloknak. Kis diákjainkra igazán büszkék lehetünk, mert a hatalmas tömeg és a közlekedés viszontagságai ellenére nagyon példamutatóan viselkedtek a kirándulás során.

Iványi Réka   
gyógypedagógus

Gennaro Verolino Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech