2018. november 10.

komposzt-kepNagy örömmel fogadtuk a Humusz Szövetség komposztálási versenyét, amelyre a 11-12. évfolyamos Konyhai kisegítő - Háztartástan, illetve a Kert – és parkápoló - Udvaros készségfejlesztő iskolai képzés osztályaival jelentkeztünk.
A komposztálás megvalósítása iskolánkban több éves múltra tekint vissza. Az első, 2014-ben beadott, az Ökoiskola cím elnyerését célzó pályázatunkban többek között célul tűztük ki a komposztálás megvalósítását. Komposztáló keretek beszerzését, a szakszerű komposztálás megkezdését tűztük ki célul.

2018. október 19.

LOGÓAz alábbi linken letölthető a 2019-2020-as tanév felvételi tájékoztatója.

Felvételi tájékoztató 2019-2020

2018. október 19.

kirándulás2Földrajzi elhelyezkedésünkből adódóan az októberi Világ Gyalogló Nap keretében a János-hegyi Kilátót vettük célba.
109-en (80 tanuló és 29 kísérő) vágtunk neki a 6 km-es sétának. A Hegyhát útról értük el a Normafát. Itt megcsodáltuk a csodás panorámát, majd egy kevésbé ismert erdei úton közelítettük meg az Anna-rétet. Mire ideértünk, aktuálissá vált egy kis pihenő, így elfogyasztottuk a tízórait és készítettünk néhány fotót a Mária –kápolnánál. Ez után indultunk tovább a János-hegyre.

2018. oktber 16.

okoiskolAz Ökoiskola cím azon intézmények elismerése, amelyek átgondoltan, rendszerszerűen és mindennapi gyakorlatként foglalkoznak a környezettudatossággal, a fenntarthatóságra, valamint a globális felelősségvállalásra neveléssel – mondta Bódis József oktatásért felelős államtitkár az Agrárminisztériumban megtartott ünnepségen, ahol iskolánk képviseletében címmegújító Ökoiskola díszoklevelet vehettem át.

2018. október 09.

DSC 0014A héten a Fővárosi Közterület – fenntartó Zrt. munkatársai szemléletformáló előadást tartottak a szakiskolás diákoknak a fenntartható fejlődésről. Az előadás során a hulladékkezelés különböző módjaival, a szelektív hulladékgyűjtéssel, az újrahasználással és a nulla hulladék elvével ismerkedtek izgalmas, interaktív előadás keretében.
A diákok a feltett kérdésekre ügyesen válaszoltak, az előadásba jól bekapcsolódtak, hiszen a helyes hulladékgazdálkodás része a mindennapi nevelő – oktató munkánknak.

2018. október 02.

hívóképIskolánkban immár hagyománnyá vált, hogy minden évben csatlakozunk a Fenntarthatósági Témahéten megrendezett Világ Legnagyobb Tanórájához.
Az idén a 2018. szeptember 24-28. között megrendezésre kerülő témahét kiemelt témája az ENSZ által 2030-ig kihirdetett 17 Globális Célok valamelyikét szolgáló, helyi szinten megvalósítható közösségi tevékenység.
Iskolánkban a "Te is lehetsz VilágVédő!" című témakört dolgoztuk fel, tanulóink képességeire adaptálva.
Ki lehet VilágVédő?
Mindenki, aki tudatosan tesz a Globális Célok megvalósításáért, a Fenntartható Fejlődésért. Ezek nagy szavaknak tűnnek, de ha elolvassuk Memory Banda VilágVédő szavait, rájövünk, hogy tulajdonképpen egyszerű dolgunk van:

2018. október 01.

received 591526377929700Idén is megrendezésre került, immár 27. alkalommal, az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége (ÉFOÉSZ) és a Budapesti Állat- és Növénykert közös rendezvénye.
Általános iskolás tanulóinkkal mi is részt vettünk a különleges állatkerti napon, melyre most már hagyományosan szeptemberben kerül sor. 9.00 órakor nyitotta meg kapuit az állatkert és egészen 18.00 óráig válogathattak a látogatók a színes programok közül.

2018. július 14.

Holnemvoltvár2A tanév végére mindnyájan - gyermek, felnőtt, fiatal - elfáradtunk, így most is nagy sikere volt a hagyományosan megrendezésre kerülő két hetes nyári táborunknak, amelyet ebben az évben is a Fővárosi Önkormányzat „Iskolakapun Kívüli Program" keretében nyújtott támogatásával tudtunk megvalósítani.

2018. június 06.

661A kollégiumi programok sorát az idei tanévben is kutyaterápiás foglalkozások színesítették. Szerdánként Csecserits Beáta látogatott el hozzánk Maggie nevű terápiás kutyájával, akiket a gyermekek hétről hétre nagy izgalommal vártak. Gyermeknap alkalmából Bea meglepetéssel készült egy kutyás, lovas bemutató szervezésével. A helyszínt a gyönyörű májusi időben, virágillattal bódító levegőn, a sportpályánk és a kertünk biztosította, ahol 6 kutya és egy ló szórakoztatta a fiatalokat.

2018. május 31.

Gellért hegy 14Iskolánk tanulóival áprilisban és májusban egy országos jelentőségű természetvédelmi területen, a Gellért-hegyen csodálhattuk meg a tavaszi természet változásait. A kirándulást a Magyar Természetvédők Szövetsége és a Természetjárók Szövetségének összefogása tette lehetővé számunkra.
Sétáink során, vezetőink segítségével a Gellért-hegynek két, számunkra teljesen új, kevésbé látogatott részét fedezhettük fel. Kísérőinkkel, nagyrészt a zöld turistajelzést követve jutottunk el a Sánc utcától a Gellért-térig.