Meghívó 1Meghívó 2

Intézményünkben 2017. május 17-én kerül megrendezésre a Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiválja, amelyre sok szeretettel várjuk azokat a tanulókat, akik az iskolák előválogatóin továbbjutottak erre a fővárosi majálisra.
Nagy örömünkre a rendezéshez szükséges összeget - az előző évekhez hasonlóan - az idén is a Fővárosi Önkormányzattól kapjuk, az „Iskolakapun kívüli programok" finanszírozási keretéből.
A Fővárosi Önkormányzat nagylelkű támogatásának köszönhetően a szokásoknak megfelelő színvonalon tudjuk a fesztivált megrendezni.
Ebben az évben 43. alkalommal kerül sor a Fesztivál megrendezésére, amelynek 21. éve a mi iskolánk ad otthont. Amennyire rutint jelent az elmúlt több, mint 20 éves tapasztalat, annyira nagy felelősséget is ró ránk. Ahhoz, hogy megőrizzük a rendezvény színvonalát, sőt, ha lehet minden évben egy kicsit túl szárnyaljuk az előző éveket, az iskola minden dolgozójának és a tanulók nagy részének az együttműködésére van szükség.

Tudjuk, hogy különösen fontos a gyógypedagógiai intézmények számára, hogy megmutassák tevékenységüket, ennek keretén belül azt a színvonalas tehetséggondozó munkát, amely ezekben az intézményekben folyik.
Éppen ezért ebben az évben is nagy szeretettel és odafigyeléssel készülünk a Fesztivál megrendezésére.
Bízunk abban, hogy minden résztvevőnek maradandó élményt tudunk nyújtani, valamint széles körben tudjuk hirdetni a Fesztivál és a gyógypedagógiai nevelés – oktatás azon hitvallását, mely szerint a sajátos nevelési igényű gyermekek, fiatalok művészetekben megmutatkozó tehetségének megmutatásával formálni tudjuk a társadalmi szemléletet, elő tudjuk segíteni a fogyatékkal élők befogadásának, elfogadásának folyamatát, alakíthatjuk az egymás iránti tolerancia, odafigyelés és a társadalmi szolidaritás érzésének kialakulását.
A nevezhető művészeti ágak az elmúlt évekhez hasonlóan az alábbiak:
1. Énekkar, kamarakórus, énekszóló
· Max. műsoridő: 5 perc
· Követelmény: felnőtt vezénylete.
· Hangszeres kíséret az énekkar esetében megengedett.
A gyermekek képességétől függően többszólamú mű előadása is lehetséges.

2. Hangszeres zene, zenekar, szólóhangszer
· Max. műsoridő: 5 perc
· Követelmény: több, illetve különféle hangszeren játszó gyermekek, együttesek szerepelhetnek. Hangszeres szóló előadás is lehetséges.

3. Vers- és prózamondás
· Max. műsoridő: 5 perc
· Követelmény: A gyermek/tanuló fejlettségi szintjének megfelelő, szabadon választott vers és/vagy mondóka, vagy próza (teljes mű vagy részlete) előadása.

4. Mesejáték, dramatikus játék, népi játék
· Max. műsoridő: 5 perc
· Követelmény: mese, meserészlet, mozgással összekötött felelgetős népi játék jelmezes előadása.
· A produkció előadása zenei kísérettel (élő vagy magnófelvétel) is történhet.

5. Báb
· Max. műsoridő: 5 perc
· Követelmény: Rövid mesejáték, vers bábos megjelenítése bármely báb-technikával.

6. Tánc
· Max. műsoridő: 5 perc
· Követelmény: 1-4., illetve 5-10. évfolyamos tanulók által önállóan előadott egyéni-, páros- és csoportos tánc.
· A műsorszám műfaja szerint lehet: show, néptánc, mazsorett, stb.

Ammerné Nagymihály Emília

NEVEZÉSI LAP 2017