2021.10.19.

hívóképAz előző évekhez hasonlóan idén októberben is megtartottuk a Világ Legnagyobb Tanóráját, készségfejlesztő iskolánkban. A program keretében fő témánk a „Fellépés az éghajlatváltozás ellen”. A témakört tanulóinkra adaptáltan valósítottuk meg.

Megbeszéltük, hogy mit jelent a természet, a bolygó, a Föld fogalma. Sorba vettük kedvenc állataikat, növényeiket, a természet nyújtotta örömöket. A természet- és bolygónk megóvása iránti elkötelezettségünk kiemelt feladat intézményünkben.

Az ősz jegyében eltöltött beszélgetések, interaktív foglalkozások után a diákok közösen egy olyan műalkotást hoztak létre, ami kifejezi a bolygó iránti elkötelezettségünket: kedves alkotások készültek a természetben fellelhető kincsekből, melyeket az iskola udvarán gyűjtöttek össze a fiatalok. Szív alakú kartonokra ragasztották a terméseket, egyéni elrendezés alapján, a tanulók kreativitásának, képzeletének teret adva születtek meg a munkák. Az alkotásokból egy füzér készült, amely most aulánkat díszíti.

Krafcsik Éva gyógypedagógus

 

 

Gennaro Verolino Óvoda, Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech