2021. május 27.

1Az 1982-ben Kanadából induló Kihívás Napját Magyarországon 1991 óta rendezik meg. A rendezvény célja a mozgásra, sportolásra és az egészséges életmódra való ösztönzés. Iskolánkban a kihívás napja alkalmából immár rendhagyó módon kerül megrendezésre sportrendezvényünk.

Az idei tanévben a programokat szabadtérre terveztük. Szerencsére az időjárás is lehetővé tette, hogy napsütésben, jó levegőn mozogjanak a program résztvevői. Gazdag mozgásprogramokkal készültünk kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Sportnapunkat közös bemelegítéssel kezdtük, amit egy diákunk tartott meg. A bemelegítést követően osztályonként haladtunk végig a tizennégy állomásos akadálypályán, amit a kölyökatlétikai szerek, eszközök felhasználásával építettünk fel. Olyan ügyességi feladatokat terveztünk, amit sajátos nevelési igényű tanulóink is el tudtak végezni: atlétikai futó számok, egyensúlyozások, különféle tréfás gyakorlatok, erősítő gyakorlatok, célbadobás, labdahordások szerepeltek a feladatok között. A napot partizán labdajátékkal zártuk, amelyen a készségfejlesztő iskola tanulói vettek részt. A program végén apró ajándékokkal kedveskedtünk a résztvevő tanulóknak.

Jó hangulat és sok közös élmény jellemezte a napot, jövőre is folytatjuk!

Hartai Katalin
testnevelő tanár

 

Gennaro Verolino Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech