2019. november 13.

73320451 530982717482105 5135956359669350400 n 1Ebben az évben iskolánk is csatlakozott a Debreceni Hospice Ház Alapítvány által meghirdetett Méltóság nap programjához november 8-án, amely lehetőséget biztosított arra, hogy a gondoskodásra nevelés, az emberi méltóság tisztelete, az egymásra figyelés kerüljön előtérbe.
A Méltóság Nap céljaként a szervezők azt fogalmazták meg, hogy az egy napon történő közös tevékenységgel - sport, kézműves foglalkozás vagy valamilyen irodalmi mű, zeneszám előadása – felhívjuk a figyelmet az emberi méltóság iránti tisztelet fontosságára. Mivel az alapítvány egy korábbi programjának a szimbóluma a sárga nárcisz volt ezért a szervezők azt kérték, hogy a résztvevők öltözékében jelenjen meg a sárga szín.


Iskolánkban három helyszínen, forgó rendszerben foglalkoztattuk a gyerekeket a témával kapcsolatban. Kézműves tevékenység keretében a nap szimbólumvirágát, sárga nárciszt készítettek különféle anyagokból változatos technikákkal. A Média teremben filmvetítéssel összekötött interaktív beszélgetés zajlott a témával kapcsolatban. A sport tevékenységet sem hagytuk ki a választékból. A tornateremben lezajlott sorversenyek során a gyerekek megtapasztalták az egymásra figyelés fontosságát.
A napot közös énekléssel zártuk.

Ammerné Nagymihály Emília
intézményvezető

Gennaro Verolino Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech