2018. május 08.

olimpia 2Ebben az évben már másodszor kaptunk meghívást a Hegyvidéki Szabadidősport Nonprofit Kft. által szervezett rendezvényre. A Hegyvidék Olimpia sportrendezvényre, amelyen kilenc tanulóval vettünk részt az első májusi hétvégén került sor. A versenyt az ókori görög olimpiák mintájára szervezték meg és bonyolították le a szervezők. A városállamok zászlós, zenés bevonulását követően az olimpiai eskü elmondására került sor görög és magyar nyelven. Ezt követte az olimpiai láng meggyújtása.


A közös bemelegítés után megkezdődtek a versenyek, a maraton futás, kislabda hajítás, távolugrás és birkózás. Tanulóink lelkesen és kitartóan küzdöttek minden egyes versenyszámban.A záróünnepség keretében átvehettük az érmeinket, ezt pedig az olimpiai láng eloltása követte. Fáradtan, de élményekkel tele tértünk haza.

Hartai Katalin  
testnevelő tanár

Gennaro Verolino Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

1121, Budapest, Hegyhát út 19.

Tel.: 275-4297, 395-6587 Fax.: 395-65-89 E-mail: titkarsag@gennaroiskola.hu

Google-Maps-Icon-grey  szirtech