gennaro logo new

2018. április 03.

Auti 1A Húsvét hétfő ebben az évben egy napra esett az Autizmus Világnapjával. Így a tavaszi szünet előtt az általános iskolásaink nem csak a nyuszi várásra és a húsvét körüli teendőkre koncentráltak, hanem erre, a számukra szintén fontos, jeles napra is. Évről évre nemzetközi és hazai szinten is egyre több helyen tartanak figyelemfelkeltő, az autizmussal élőkre fókuszáló programokat, rendezvényeket.

Ezekhez csatlakoztunk mi is, amikor a gyerekek és a velük dolgozó felnőttek elkészítettek egy-egy kirakódarabot, sajátos egyedi technikával. Ezekkel díszítettük iskolánk bejáratának hatalmas üvegfelületeit, a nemzetközi trendeket követve a kék minden árnyalatában. Ezzel hívtuk fel a figyelmet az autizmussal élőkre és családjaikra.

Auti 4

A dekoráció elkészítése után közös fotózást tartottunk, ami ennyi sajátos nevelési igényű gyermek mellett nem volt egyszerű feladat...

Haász Zsuzsa
pedagógus