2019. január 25.

boldogsag 0A Boldogságóra keretében az optimizmus gyakorlása témakör feldolgozására egy egész napot szántunk. A nap elején a szokásos pozítív és jókedvű üdvözlést követően a fiatalok kiváncsisága érezhető volt. Szeretik a meglepetéseket az újdonságokat, és érezhető volt, hogy sejtették, ez a nap is ennek függvényében fog eltelni. Bevezetésként képek, ábrák segítsége mellett megbeszéltük az optimista-pesszimista szavak jelentését, majd gyűjtöttünk hozzájuk kapcsolódó jelzőket, tulajdonságokat.

2019. január 03.

LOGÓ2019. január 8-án intézményünkben nyílt napot tartunk, ekkor ismerkedhetnek általános iskolai ellátási rendszerünkkel az érdeklődők. Az általános iskolánkba autizmussal élő, értelmileg sérült gyermekeket veszünk fel az illetékes szakértői bizottság javaslatával, valamint az intézményünk által kiadott befogadó nyilatkozat alapján kiállított iskolakijelöléssel. A gyermekeket egész napos iskolaszervezésben látjuk el 8-16 óráig, fejlesztésük egyéni tanmenetek alapján történik. A kötelező tanórai foglakozások mellet egyéni foglalkoztatásban is részesülnek.

2018. december 21.

karacsony 2018 13A bársonytalpak nesztelenségével suhanó idő elhozta számunkra újra a karácsony csodáját.
Ilyenkor szeretünk kiszakadni a mindennapok körforgásából, s minden évben rendületlenül hisszük, várjuk, hogy az idei év valamilyen különleges élménnyel ajándékoz meg minket.
Hisszük és várjuk a csodát, amely mindig ott van körülöttünk, csak időt kell adni neki, hogy megmutathassa magát.

2018. december 21.

prima 10A Budaconsum Kft. a XII. kerületben általuk üzemeltetett három Príma üzletükbenSzarvas Csemege, Királyhágó Csemege, Márvány Csemege – adománygyűjtést indított, amelynek a kedvezményezettje – Pokorni Zoltán polgármester úr javaslatára - a mi iskolánk lett. Az adományozás lehetőségére az üzletekben kihelyezett plakát hívta fel a vásárlók figyelmét.

2018. december 19.

IMG 20181207 110632Advent első napjával elkezdődött a karácsonyi ünnepkör, ami a gyerekeknek csupa izgalmat és várakozást jelent. A sok készülődés és ünnepi rohanás ellenére megpróbálunk lassítani, élményszerűvé tenni számukra ezt az időszakot. Sajnos rohanó világunkban kicsit elhanyagoljuk emberi kapcsolatainkat, a karácsony a legtöbb családban inkább a tárgyi ajándékozást jelenti, a drágább ajándékokkal fejezve ki szeretetünk mértékét. Ezért fontosnak tartom, hogy ezekben a napokban kiemeljük a szeretet fontosságát, embertársaink elfogadását, az egymásnak való segítségnyújtást.

2018. december 19.

kepek 50Azt hiszem, mindenkinek van egy kedves, dédelgetett karácsonyi története, amit ilyenkor az ünnep tájékán szívesen felidéz. Az enyém az elmúlt fél év időszakát öleli fel.
Az újpesti Lázár Ervin Általános Iskola 6. osztályának megkeresésére részt vettünk a 3. osztállyal a Salva Vita Alapítvány által meghirdetett „Adj egy ötöst!" pályázaton. A pályázat célja, hogy a felnövekvő generáció személyes találkozáson és élményeken keresztül ismerkedjen meg fogyatékkal élő emberekkel.

2018. december 11.

szaloncukor készítés 6Elérkezett az Advent, a várakozás időszaka. Vasárnaponként sorba gyújtjuk a hit, a remény, az öröm, és a szeretet gyertyáit – várjuk a karácsonyt, Jézus születését. Ehhez kapcsoltuk a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum múzeumpedagógiai programját, ahol a napokban tanulóinkkal szaloncukor készítő foglalkozáson vettünk részt, amely téma illeszkedik szakmai gyakorlataink tananyagához is.

2018. december 06.

mikulas 86Az idei év nagy jelentőségű eseményéhez érkeztünk el, hiszen ma végérvényesen kiderült, hogy ki volt jó gyerek az elmúlt időszakban. A jó gyermekeknek tudvalevőleg ezen a napon ajándékot hoz a Mikulás.

2018. december 04.

szavaloversenyA Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Szavalóversenyét évről évre a III. kerületi Szent Miklós Iskola rendezi meg, s minden évben indulnak diákjain ezen a jeles eseményen. Ebben az évben Koreny Arabella és Farkas Ottó képviselte iskolánkat, nagyon szép eredményt értek el versmondásukkal. Cser Katalin gondolata volt az idei szavalóverseny mottója: „A vers tükör, melybe ha belenézek (beleolvasok), meglátom önmagam."

2018. november 27.

fekvorendorA Hegyvidéki Önkormányzat az elmúlt héten két forgalomcsökkentő küszöböt építtetett iskolánk elé.
A Hegyhát úton megnövekedett forgalom miatt vált szükségessé ez az intézkedés. Az iskolával gépjárművel érkező gyermekeknek és szüleiknek könnyíti meg az úttesten történő áthaladását az, ha a járművezetők az iskola előtt az átlagosnál jóval körültekintőbben és lassabban hajtanak. Nagyon örülünk annak, hogy tanulóink biztonságosabban érkezhetnek az iskolába.
Köszönjük szépen a Hegyvidéki Önkormányzat gondoskodó magatartását!