2018. április 22.

sportcsoportMaradandó élményben volt része tanulóinknak az I. Hegyvidéki Speciális Sport Napon, melyet a Hegyvidéki Szabadidősport Nonprofit Kft. szervezett.
A közös bemelegítés után ügyességi, erőnléti és gyorsasági feladatok vártak ránk. A helyből távolugráson kívül gátfutás, célba dobás, lövő erőmérés, medicinlabda dobás, szlalom futás is szerepelt a feladatok között. Mindenki nagyon igyekezett, aminek később meg is lett az eredménye.

2018. április 03.

Auti 1A Húsvét hétfő ebben az évben egy napra esett az Autizmus Világnapjával. Így a tavaszi szünet előtt az általános iskolásaink nem csak a nyuszi várásra és a húsvét körüli teendőkre koncentráltak, hanem erre, a számukra szintén fontos, jeles napra is. Évről évre nemzetközi és hazai szinten is egyre több helyen tartanak figyelemfelkeltő, az autizmussal élőkre fókuszáló programokat, rendezvényeket.

2018. április 09.

gyopi2018. március 27-én került sor az országos KI- MIT- TUD? verseny lebonyolítására a kiskőrösi Petőfi Sándor Művelődési Központban. A verseny több kategóriában zajlott.
Vers, mese, zene, ének, színdarab, báb-és táncprodukcióban indultak a versenyzők. Az eseményt a Játékkal a Tudásért Alapítvány, az Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmények Országos Egyesülete és a Kiskőrösi EGYMI munkatársai rendezték.

2018. március 27.

mupa partneriskola logo RGB 1-7„Sándor, József, Benedek, zsákban hozzák a meleget."
Március 19-én, József napján, az idei tanév utolsó műsorát tekintettük meg tanulóinkkal a MÜPA Partnerprogram keretében.

2018. március 15.

marc15138Március 15-e megünneplésére minden évben nagy lelkesedéssel készülnek iskolánk tanulói. Nem lankadó lelkesedésüket jelzi az is, hogy az ünnepség napján minden évben egyre több, a forradalom és a szabadságharc jellegzetességeit – nemzeti színű és honvédzászló, kokárda, huszár, ágyú – ábrázoló rajzot és kézzel festett zászlót kapok a gyerekektől ajándékba.

2018. március 23.

3kep

Reakció a Gyerkőcökkel Suttogó - INTEGRÁCIÓ! Minek és főleg Kinek az árán? című cikkére.

Közel negyven éves gyógypedagógusi pályafutásom, ezen belül több éves gyógypedagógiai intézményigazgatási gyakorlatom bátorított fel arra, hogy erre a bejegyzésre reagáljak.

2018. március 14.

LOGÓAz alábbiakban letölthető a 2018/2019 tanévre készségfejlesztő szakiskolai előkészítő 9. évfolyamára jelentkező tanulók felvételi jegyzéke.

Felvételi jegyzék

2018. március 09.

kimittud2018. március 5-én hat szakiskolai és három általános iskolai tanulóval vettünk részt a Fővárosi és Pest megyei KI MIT TUD? vetélkedőjén vers, ének, zene és rajz kategóriában. A rendezvénynek a Józsefvárosi EGYMI és Általános Iskola adott otthont. Rendkívül szoros küzdelem után, a zsűri eredményt hirdetett.

2018. február 26.

mnplogo„Az Országgyűlés a december 12-i ülésén egyhangúlag megszavazta a Kulturális Bizottság ötpárti kezdeményezését. Hivatalosan is országos napja lett a magyar sportnak, a magyar parasportnak, a magyar diáksportnak, és a módosító javaslat megszavazása után, a magyar siketsportnak.

2018. február 26.

1920x850 18097 a zenes szinpad vilaga iv 171128 01A MÜPA partnerprogramján 2016. december 4-e óta vesznek részt intézményünk diákjai. Jelentkezésük nagy számából látszik, menyire élvezik az ott megrendezett előadásokat. Minden programra egyre több és több fiatal szeretne menni. A MÜPA vezetősége által felajánlott, az eredetileg engedélyezettnél nagyobb számú ingyenes kísérőjegynek köszönhetően a nagyobb létszámú csoporthoz biztosítani tudjuk a megfelelő számú kísérőt is.