2021. június 15.

IMG 2255Az utolsó tanítási napon a végzős diákjaink ballagásával együtt tartottuk meg a tanévzáró ünnepélyt az udvaron.
A ballagók búcsúztatása, az oklevelek és jutalomkönyvek kiosztása után a tanév lezárása következett. A tanév ugyan befejeződött, de a készségfejlesztő iskolások számára a két hét szakmai gyakorlat, illetve a végzősök számára a vizsga még hátra van.
Az általános iskolás gyermekekre holnaptól két hét nyári tábor vár, telis tele érdekesebbnél érdekesebb programmal.

2021. június 27.

IMG 20210627 163417Tanulóink nagy-nagy örömére Fürjes Balázs államtitkár úr a hét utolsó napján plüssállatokkal lepett meg bennünket.
Hajnissné Anda Éva tankerület igazgató asszony is segített a gyermekeknek kedvencet választani, ami nem volt könnyű, hiszen egyik aranyosabb volt a másiknál.
A szövött-tárgy készítő szakosok ízléses színvilágú szőnyegeivel és az általános iskolások által készített képekkel háláltuk meg a figyelmet.

2021.június 7.

197274908 812539663027644 2933357281083063828 n„Ha egyszer a pedagógus szereti a munkáját, akkor jó pedagógus lesz. Ha szereti tanulóit úgy, mint apja és anyja, akkor jobb pedagógus lesz annál, aki minden könyvet elolvasott, de nem szereti sem a munkáját, sem a tanítványait. Ha pedig egyesíti önmagában munkájának s tanítványainak szeretetét, akkor tökéletes pedagógus.”
(Lev Tolsztoj)

Ammerné Nagymihály Emília gyermekszeretete, hivatástudata, szakmai hozzáértése és munkájához való hozzáállása mindannyiunk számára példaértékű.

Több mint negyven éves gyógypedagógusi munkássága gyümölcseként nemcsak tanítványai, hanem kollégái, a gyógypedagógusi szakma is sokat köszönhet neki.

Pályafutását a 12. kerületi csecsemőotthonban kezdte, súlyosan értelmi fogyatékos gyermekek és fejlődésükben elmaradt csecsemők fejlesztésével foglalkozott, majd diagnosztikai tevékenységet végzett egy tanulási képességet vizsgáló szakértői bizottságban. Ezt követően a középsúlyosan értelmi fogyatékos gyermekek általános iskolájában tanított.

2021.május 31.

Képernyőfelvétel 77Mint arról többször hírt adtunk, a jelen tanév elején nyertük el a Jobb Veled a Világ Alapítvány által működtett programban az Örökös Boldog Iskola címet.

2021. május 27.

1Az 1982-ben Kanadából induló Kihívás Napját Magyarországon 1991 óta rendezik meg. A rendezvény célja a mozgásra, sportolásra és az egészséges életmódra való ösztönzés. Iskolánkban a kihívás napja alkalmából immár rendhagyó módon kerül megrendezésre sportrendezvényünk.

2021. május 21.

20210520 093014„A méh számára a virág az élet forrása, és a virág számára a méh a szeretet követe, és mindkettőjük számára, méhnek és virágnak egyaránt, örömöt adni és kapni egyszerre szükség és boldogság.” (Kahlil Gibran)

2021. május 19.

Kulturális FesztiválHa nem szól közbe az élet kiszámíthatatlansága, ma tartottuk volna a Gyógypedagógiai Intézmények fővárosi Kulturális Fesztiválját.

Az elmúlt évben bizakodtunk, hogy ebben az évben újra együtt lehetünk vidáman, izgulva, boldogan és a végén elégedetten – résztvevők és szervezők egyaránt -, hogy ezt is meg tudtuk csinálni.

Az elmúlt 40 évben beigazolódott, hogy a főváros gyógypedagógiai életében nagyon fontos ez az esemény. Örömünnep, majális ez azok számára, akik évente részt vesznek rajta.

2021.május 13.

IMG 20210511 090830„Itt a tavasz, tudod-e?
Leheletét érzed-e?
Virágszájjal rád nevet
virágszájú kikelet.
Rád füttyent egy bokorból
füttyös madár torokból.
Rügyes ággal meglegyint
s érzed, tavasz van megint.”
(Gazdag Erzsi: Itt a tavasz)

2021. április 19.

Nagy Czirok László 11. osztály gennaro verolinoA Ferencvárosi Helytörténeti Egyesület ebben az évben 17. alkalommal hirdette meg a Költészet napi versillusztrációs pályázatát, amelyre több pályaművel neveztünk, hiszen iskolánkban már hagyománnyá vált a művészeti pályázatokon történő részvétel.

A főváros 48 iskolájából, 98 tanár felkészítő munkájának eredményeként 420 alkotás vett részt a pályázaton. A 420 alkotásból 275 versillusztráció jutott a döntőbe.

2021. április 14.

ElőképA magyar költészet napját 1964 óta április 11-én ünnepeljük, ami mára hazánkban és a határon túli országok magyarlakta területein is a magyar költészet és irodalom ünnepnapjává vált. Ezen a napon született József Attila, aki rövid életének ellenére is a magyar költészet egyik legjelentősebb alakjává vált. József Attilának számos verset köszönhetünk, melyeket a hozzánk járó diákok ismernek és kedvelnek, mint az Altató, a Mama, a Kertész leszek, vagy a Tiszta szívvel című verse.