2020. május 28.

LOGÓA tanév végéig a digitális tanrend marad érvényben az iskolánkban. A kollégiumot ebben az időszakban már nem nyithatjuk ki.
A nyári szünet idejére tanulóink számára a szülők hétköznaponként 8-16 óráig ügyeletet kérhetnek, amelyet a mi iskolánkban a saját pedagógusainkkal, de nem osztályonként szervezünk meg. Kérem, hogy ügyeleti igényeiket az étkezés megszervezése miatt az esedékes időpont előtt egy héttel szíveskedjenek jelezni a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, mivel a gyermekek számára kívülről ételt behozni nem lehet.

2020. április 13.

LOGÓAz alábbiakban letölthető "A tantermen kívüli digitális munkarendben való részvétel során megvalósuló adatkezelésről" szóló tájékoztató, valamint a hozzá kapcsolódó Útmutató.

2020. április 03.

autizmus világnapja 2.1Ragyogj kéken!

Ezekben a nehéz időkben, amikor a találkozásainkat a szeretteinkkel teljesen le kell csökkentenünk, sok nehézséggel kell megküzdenünk, köztük a bizonytalanságtól való félelemmel is. Így gondoljunk egy kicsit azokra, akiknek a kiszámíthatatlanság elviselése még nehezebb.

„2007. december 18-án az ENSZ 62/139-es határozata jelölte ki április 2-át az Autizmus Világnapjának azzal a céllal, hogy felhívja a világ figyelmét az autizmus spektrumzavarra, amely ma már tíz milliókat érint világszerte. Magyarországon, megközelítőleg 160.000 ember él autizmus spektrum zavarral és minden 15. család érintett. Az ENSZ határozat kéri egyúttal a tagállamokat arra is, hogy tegyenek lépéseket annak érdekében, hogy az autizmust minél szélesebb körben megismerjék a társadalmakban.”

2020. április 02.

autikepAz Autizmus Világnapja ma, április 2-án másképpen telik iskolánkban, mint az elmúlt években.
Kedves Gyermekek! Most nem megyünk együtt az iskola kertjébe, hogy  kék madarakat, szíveket és pillangókat tűzzünk a tavaszi virágok közé. Nem nevetünk össze azon, hogy a Ragyogj kéken! felhívásra mindenki választott valamilyen kék ruhát magának.

2020. március 24.

LOGÓKöszönöm közvetlen munkatársaimnak, hogy időt és energiát nem kímélve megteremtették ennek, a gyógypedagógiai intézményekben nem szokványos tanítási módszernek, a távoktatásnak a szakmai feltételeit, hogy a pedagógusok otthonról dolgozhassanak.Köszönöm minden pedagógus kollégámnak, hogy nagyfokú rugalmassággal és szakmai hozzáértéssel ilyen rövid idő alatt megvalósították sajátos nevelési igényű tanulóink távoktatását.
Köszönöm a szülők együttműködését, a visszajelzéseket és azt a sok köszönetet, amit pedagógusaink felé közvetítenek.

2020. március 20.

LOGÓIntézményünkben 2020. március 16-tól távoktatás lépett életbe.
A rendkívüli helyzethez igazodva új órarend, új tantárgyak jelennek meg az e- ellenőrző felületén. Ez a fajta tanítási módszer iskolánk életében újdonság, mind a pedagógusoknak, mind a szülőknek és a gyermekeknek is. A pedagógusok a családok lehetőségeit is figyelembe véve, különböző csatornákon juttatják el a családokhoz az adott tanórákhoz kapcsolódó feladatokat (e-mailben, KRÉTA e-ügyintézés felületén, a tanórákhoz házi feladatként csatolva, vagy zárt Facebook-csoportot létrehozva).

2020. március 16.

LOGÓAz alábbiakban letölthető a 2020/2021-es tanévre készségfejlesztő iskolai előkészítő 9. évfolyamra jelentkezett tanulók felvételi jegyzéke.
Felvételi rangsor 2020

2020. március 14.

LOGÓTegnap este Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette az általános és középiskolák bezárását 2020. március 16-tól. Ennek értelmében hétfőtől a mi iskolánkba sem lehet a gyermekeket behozni.
Az elkövetkező időszakban is folyamatos tájékoztatást adunk a teendőkről az iskola honlapján és facebook oldalán is.
A szabályozó rendeletek megjelenéséig türelmüket kérjük.

2020. március 13.

MDKSZ 16Számomra a tavasz egyik legszebb ünnepe Március 15. Ilyenkor a tavasz első jelei már megmutatkoznak a növények éledésében, a madarak énekében.
Ezen a napon az 1848/49-es magyar szabadságharc kezdetét ünnepeljük. Március 15. jelképpé vált, nemzetünk szabadságszeretetét, szabadság utáni vágyát fejezi ki. Minden március alkalmas arra, hogy elmeséljük, felidézzük magunknak azokat a történeteket, amelyeket soha nem fogunk megunni, hiszen rólunk szólnak.

2020. március 13.

IMG 20200312 085956 EgyediMa már egy gyermek számára sem ismeretlen fogalmak a környezettudatosság, fenntarthatóság vagy energiatakarékosság. Számos kezdeményezés, program született annak jegyében, hogy ezeket a fogalmakat megtöltsük tartalommal, és a gyerekek számára a mindennapok részévé váljon az a magatartásforma, mellyel biztosítjuk, hogy az utánunk jövő nemzedékeknek is maradjon a Föld energiakészleteiből.