2017. december 03.

LOGÓ2018. január 25-én nyílt nap keretében lehetőséget biztosítunk az általános iskolánk iránt érdeklődő tanulóknak és családtagjaiknak képzési rendszerünk, ellátási színvonalunk megismerésére. Mivel mindenkivel egyéni megbeszélést tartunk, előzetes bejelentkezést kérünk. Kapcsolattartó: Katona Gáborné igazgatóhelyettes, 06-1/275-4297
Mindenkit szeretettel várunk.

2017. december 31.

ammerneA szinte szempillantás alatt eltelt év fölött tűnődöm az idő múlásáról. A közel negyven éves pedagógus pályafutásom alatt megszoktam, hogy tanévekben mérem az időt. A naptári év vége azonban mégis elgondolkodtat és arra késztet, hogy feltegyem a kérdést, vajon milyen csodákat tartogat számunkra az elkövetkező újév?

2017. december 22.

DSCN4224Az adventi készülődést a kollégiumban a KAPCSOLDA program keretében szervezett kézműves foglalkozás színesítette.
A Testnevelési Egyetem Gyakorló Sportiskola Általános Iskola és Gimnáziumból érkező gimnazisták segítségével és tanáraik vezetésével a kollégista fiatalok népi gyermekjátékokat elevenítettek fel, majd négy helyszínen készíthettek karácsonyi üdvözlőlapokat és dekorációt.

2017. december 22.

219A karácsonyi ünnepségünket az elmúlt évhez hasonlóan két napon tartottuk. Az általános iskolások ünnepségére minden osztály külön produkcióval készült, amit nagy örömmel fogadott a hallgatóság. A közös éneklés után a karácsonyi készülődés képei következtek. Az ünnepséget kötetlen beszélgetés, süti evés zárta.
Másnap tartottuk a szakiskolások karácsonyi ünnepségét. Igazgató asszony ünnepi beszédében az ünnepre hangolódás érzéséről beszél.

2017. december 22.

25635235 1934471909915027 637450470 oNagy meglepetést okozott számunkra, amikor megtudtuk, hogy a Szövetség az Élő Tiszáért Városmajori Termelői Piac termelőinek ajándékát ebben az évben is a mi iskolánk kapja.
Jáky Ildikó és Barát József az ajándékozás napján elmondták, hogy az elmúlt évi látogatásuk során a gyermekek feléjük áradó szeretete és a fogadtatás olyan mély nyomot hagyott bennük, hogy ezért döntöttek így.

2017. december 22.

mupa partneriskola logo RGB 1-7Advent a várakozás, a karácsonyra való készülődés időszaka, melyhez sok néphagyomány kapcsolódik. A harmadik MÜPA program, amin szeptember óta részt vettünk, az „Advent hava - a téli napforduló népszokásai" címet viselte. Méltó záró programja volt az idei évnek. Már a műsor címe is utalt arra, hogy a néphagyományokhoz kötődő, a karácsonyi ünnepkörhöz kapcsolódó előadást fogunk látni.

2017. december 22.

budapest iii. keruleti szent miklos altalanos iskola egymi kollegium es gyermekotthonIdén is megrendezésre került a Budapest III. Kerületi Szent Miklós Óvoda, Általános Iskola, EGYMI, Kollégium és Gyermekotthon által szervezett Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Szavalóversenye. Iskolánkat két taulónk képviselte.
Koreny Arabella és Németh Csaba Péter szavalatát bronz, valamint arany oklevéllel minősítették. Gratulálunk diákjaink sikereihez!

2017. december 07.

mupa partneriskola logo RGB 1-7Az idei tanévben is folytatódik a Művészetek Palotájában a Müpa Partneriskola-program, melynek előadásain tanulóink mindig nagy élvezettel vesznek részt.
A program keretében diákjaink két héten belül két előadást tekintettek meg, „Magyar góbéságok" és „Irány Rió! – Világjáró muzsikusok" címmel.

2017. november 27.

IMG 8560Intézményünk fennállásának 50 éves évfordulóját ünnepeltük ma, a Hegyhát úti Gennaro Verolino iskolában. Az ünnepséget a Fővárosi és a Hegyvidéki Önkormányzat támogatásával rendeztük meg.
A fenntartó, a Fővárosi és a Hegyvidéki Önkormányzat képviselőin kívül a volt dolgozókat, azokat a szakembereket, akik régen kapcsolatban voltak az iskolával és a gyógypedagógiai intézmények igazgatóit hívtuk meg.

2017. november 21.

image002Az Ábrázolás-alakítás tantárgy órái és a Szövött tárgy-készítő szakma tanítása lehetőséget biztosítanak az értelmileg akadályozott tanulók művészeti nevelésére is. A fejlesztési célok mellett, melyeket a tantárgy tanítása során el szeretnénk érni, a művészeti nevelés speciális céljai is megvalósulhatnak: Érzelmi életük gazdagítása, a kreativitás fejlesztése, az önkifejezés, az alkotás adta öröm és a kompetencia élménye.