2018. december 11.

szaloncukor készítés 6Elérkezett az Advent, a várakozás időszaka. Vasárnaponként sorba gyújtjuk a hit, a remény, az öröm, és a szeretet gyertyáit – várjuk a karácsonyt, Jézus születését. Ehhez kapcsoltuk a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum múzeumpedagógiai programját, ahol a napokban tanulóinkkal szaloncukor készítő foglalkozáson vettünk részt, amely téma illeszkedik szakmai gyakorlataink tananyagához is.

2018. december 06.

mikulas 86Az idei év nagy jelentőségű eseményéhez érkeztünk el, hiszen ma végérvényesen kiderült, hogy ki volt jó gyerek az elmúlt időszakban. A jó gyermekeknek tudvalevőleg ezen a napon ajándékot hoz a Mikulás.

2018. december 04.

szavaloversenyA Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Szavalóversenyét évről évre a III. kerületi Szent Miklós Iskola rendezi meg, s minden évben indulnak diákjain ezen a jeles eseményen. Ebben az évben Koreny Arabella és Farkas Ottó képviselte iskolánkat, nagyon szép eredményt értek el versmondásukkal. Cser Katalin gondolata volt az idei szavalóverseny mottója: „A vers tükör, melybe ha belenézek (beleolvasok), meglátom önmagam."

2018. november 27.

fekvorendorA Hegyvidéki Önkormányzat az elmúlt héten két forgalomcsökkentő küszöböt építtetett iskolánk elé.
A Hegyhát úton megnövekedett forgalom miatt vált szükségessé ez az intézkedés. Az iskolával gépjárművel érkező gyermekeknek és szüleiknek könnyíti meg az úttesten történő áthaladását az, ha a járművezetők az iskola előtt az átlagosnál jóval körültekintőbben és lassabban hajtanak. Nagyon örülünk annak, hogy tanulóink biztonságosabban érkezhetnek az iskolába.
Köszönjük szépen a Hegyvidéki Önkormányzat gondoskodó magatartását!

2018. november 22.

IMG 20181116 101606Intézményünk Boldog Iskola programhoz való csatlakozásának nagyon örültem, hisz úgy éreztem, iskolánk eddig is boldog iskola volt. Kollégáim pozitív hozzáállásának, gyermek központúságának, segítőkészségének, iskolánk családias légkörének köszönhetően nap mint nap mosolygós fiatalokat és iskolai dolgozókat látunk. Mindezekhez jól kapcsolhatók a Boldog Iskola program elvei, hitvallása.

2018. november 22.

IMG 20181115 114229A MÜPA Partneriskola Programsorozata keretében két szakiskolai osztályunk tanulói a "Miből születik a sláger?" című előadáson vettek részt.
A zenés tízórai foglalkozás során a könnyűzene világába kalauzolt bennünket Szeder-Szabó Krisztina és Csorba Lóci, akiktől megtudhattuk, mi szükséges ahhoz, hogy egy dalból sláger szülessen.Segítségükre a zenei anyag elméleti részének élményszerű tolmácsolásában Tarr Ferenc volt. Előadás közben néhány zenei alapfogalmat észrevétlenül, játékos formában, ültettek be a hallgatóság fejébe, mint a ritmus, a tempó, a dallam, a zenei stílus, a refrén és a szöveg.

2018. október 23.

oktober23 2Az 1956. évi forradalom és szabadságharc 62. évfordulója alkalmából pénteken ünnepi megemlékezést tartottunk iskolánkban. Emlékeztünk a történelmi esemény napjaira, a leverését követő megtorlások áldozataira, a 2400 hősi halált halt magyarra. Ünnepségünk részeként az igazgató asszony emlékezezett pár gondolattal hőseinkre, megnéztünk egy múltidéző videót, végezetül iskolánk énekkara énekelt.

2018. október 19.

20181001 114338A mese sok mindent jelenthet. A mese lehet fantázia, nyugalom, menekülés, megérkezés, együttlét, kapcsolódás.
A mese bármi lehet.
A mesevilág lehet az a hely, ahol minden megtörténhet és annak az ellentéte is. Bárkivé, bármivé válhatsz.
Nem tudnék fontosabb dolgot említeni az érzelmi nevelés területén a gyermekkorban annál, mint hogy ezzel a világgal megismerkedjenek a gyermekek. Nagyon sok mindent tanít, és olyan módon segít kifejezésre juttatni legbensőbb érzéseinket, amire kevés más dolog képes ily módon.

2018. október 09.

LOGÓ2018. november 8-án (csütörtökön) nyílt nap keretében lehetőséget biztosítunk az intézményünk iránt érdeklődő tanulóknak és családtagjaiknak képzési rendszerünk, ellátási színvonalunk megismerésére. Mivel mindenkivel egyéni megbeszélést tartunk, előzetes bejelentkezést kérünk.

Kapcsolattartó: Katona Gáborné igazgatóhelyettes, 06-1/275-4297
Mindenkit szeretettel várunk.

2018. október 09.

aradi2018Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc leverése után kivégzett 13 honvédtábornokról és gróf Batthyány Lajosról, az első felelős magyar kormány miniszterelnökéről emlékeztünk meg iskolai ünnepség keretében.
A Színjátszó kör tagjainak ünnepi műsora értékeltette az események jelentőségét, érzéseit. A mártír honvédtisztek neveinek elhangzásakor a fiatalok egy-egy szál virággal tisztelegtek a hősök emléke előtt.