Havonta egy alkalommal a Magyar Karszt- és Barlangkutató Társulat Verocs Mozgás- és Élményterápiás Szakosztálya segítségével barlangi túrákon vehetnek részt diákjaink.
A speciális, komplex fejlesztési lehetőséget nyújtó rehabilitációs eljárás komplex izom- és légzőszervi erősítő hatású, fejleszti a biztonságos járást, egyensúlyérzéket, a szem- kéz koordinációt, a szabálykövető magatartást, a saját határok megismerését és elfogadását, az önmaga és társai iránti felelősségvállalást. Nő a társak iránti tolerancia, fejlődik az önismeret, önértékelés.
Tanulóink a Szépvölgyi-barlangrendszer Mátyás-hegyi barlangrészében túráznak, amely a hozzáértők szerint könnyű tanulóterep, kevés veszélyt rejt magában.

A beszámoló a www.barlang.hu információinak a felhasználásával készült.

Lóczy-barlang 2016 15