A Gennaro Verolino Általános Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium Budapest XII. kerületének kiemelkedően szép természeti környezetében fekszik a Normafa közelében.
Könnyen megközelíthető a 21 vagy 21/A jelű busszal, de a Fogaskerekű vasút végállomásától sem vagyunk messze. A gyermekek, tanulók szabadidős, tanórán és iskolán kívüli programjainak megszervezésénél szívesen kihasználjuk, hogy a Gyermekvasút végállomása is nem több, mint 500 m-re található.
Az iskolába kizárólag sajátos nevelési igényű tanulókat veszünk fel a tanulási képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság szakvéleményével, valamint az iskola által kiadott befogadó nyilatkozat után kiállított iskolakijelöléssel.

Általános iskola

Autizmussal élő értelmi fogyatékos gyermekek számára a 2012/2013-as tanévtől kezdtük megvalósítani. Ez idő előtt általános iskolai képzés az intézményben nem folyt. A 2019/2020-as tanévben fejeződik be a nyolc osztályos, felmenő rendszerű általános iskola kialakítása.
Mivel a 2013/2014-es tanévben két első osztályt indítottunk, jelenleg nyolc általános iskolai osztályunk működik.
A nevelés-oktatás fejlesztés egész napos iskolai keretek között valósul meg két pedagógus és gyógypedagógiai asszisztens fejlesztő tevékenységének a segítségével autizmus specifikus módszerek alkalmazásával.
A kis létszámú csoportok napi munkájához a csoportszoba mellett fejlesztő helyiség valamint változatos fejlesztő és infokommunikációs eszközök állnak rendelkezésre.

Altalanos a 04

Készségfejlesztő iskola

Középsúlyosan értelmi fogyatékos tanulók jelentkezhetnek az általános iskola elvégzése után a 9. évfolyamba. A 10. évfolyam elvégzése után két évfolyamos modul rendszerben működő készségfejlesztő iskolai képzést nyújtunk három szakirányon, háztartástan, szövött-tárgy készítő valamint kert- és parkápoló szakon. A készségfejlesztő iskolai képzés házi vizsgával zárul. A vizsga sikeres teljesítéséről tanúsítványt kapnak a tanulók, amely munkavállalásra nem jogosít.
Az osztályokban a képzés a kerettanterveknek megfelelő óraszámmal és tananyaggal valósul meg. Készségfejlesztő iskolai képzésünk nyolc osztállyal működik.

kimittud 2016 23

Kollégium

Az intézménnyel tanulói jogviszonyban álló növendék számára kérhetnek a szülők kollégiumi elhelyezést. A kollégiumi elhelyezés iránti kérelmet minden tanév elején meg kell ismételni. A kérelmeket az iskola vezetése egyedileg bírálja el. Az elbírálás szempontjait a Házirend tartalmazza. A döntésről a szülő írásbeli értesítést kap.
A kollégiumba felvett tanulók számára a szülők biztosítják a személyes higiénéhez szükséges eszközöket.
A tanulói jogviszony létesítése nem jelenti a kollégiumi elhelyezés biztosítását.
Kollégiumi elhelyezésre öt lakásotthon áll a rendelkezésünkre, melyben lakásonként három hálószoba, vizesblokk, konyha és nappali biztosítja a diákok családias elhelyezését.
Négy csoportban, kollégiumi csoportvezető és gyógypedagógiai asszisztens vezetésével élmény dús szabadidős foglakozásokon, szakköri foglalkozásokon terápiás foglalkozásokon vesznek részt a diákok.
Kollégiumi nevelésünk célja a tanulók szocializációjának, kiegyensúlyozott és egészséges fejlődésének, személyiségének fejlesztése, kibontakoztatása.
A kollégiumi élet során is olyan ismeretek és készségek elsajátíttatása a célunk, amelyek elősegítik, hogy az iskoláskort követően önmagukat minél jobban el tudják látni, környezetükben képesek legyenek tájékozódni és minél önállóbban tevékenykedni.

kollegium collage